Kommande

 april 2019 
141mån
» Allmänlydnad fortsättning 18.00-20.30
» Nosework nybörjare 18.30-20.45
» Rallylydnad forts/avancerad 18.30-21.00
Harald, Hervor
2tis
» Startklass Barbro/Annika 18.00-20.30
» Valpkurs 18.30-20.45
Gudmund, Ingemund
3ons
» Allmänlydnad grund 18.00-20.30
» Startklass Bibban 18.30-21.00
Ferdinand, Nanna
4tor
» Styrelsemöte kl 18:00
Marianne, Marlene
5fre
Irene, Irja
6lör
» Tävling Lydnad alla klasser
Vilhelm, Helmi
7sön
» Annexet: Examination av allmänlydnadsinstruktörer
» Brukslydnadskurs m. skott 14.00-16.00
» KM i nosework
Irma, Irmelin
158mån
» Allmänlydnad fortsättning 18.00-20.30
» Friskvård med hund 18.00-20.15
» Rallylydnad forts/avancerad 18.30-21.00
Nadja, Tanja
9tis
» Startklass Barbro/Annika 18.00-20.30
» Valpkurs 18.30-20.45
Otto, Ottilia
10ons
» Allmänlydnad grund 18.00-20.30
» Nosework nybörjare 18.30-20.45
Ingvar, Ingvor
11tor
Ulf, Ylva
12fre
Liv
13lör
» Tävling Spår Ekl
Artur, Douglas
14sön
» Tävling Spår Lkl-Ekl
Tiburtius
1615mån
» Allmänlydnad fortsättning 18.00-20.30
» Nosework nybörjare 18.30-20.45
» Rallylydnad forts/avancerad 18.30-21.00
Olivia, Oliver
16tis
» Startklass Barbro/Annika 18.00-20.30
Patrik, Patricia
17ons
» Allmänlydnad grund 18.00-20.30
» Startklass Bibban 18.30-21.00
Dymmelonsdagen
Elias, Elis
18tor
» Valpkurs 11.00-13.15
Skärtorsdagen
Valdemar, Volmar
19fre
Långfredagen
Olaus, Ola
20lör
Påskafton
Amalia, Amelie
21sön
 Påskdagen
Anneli, Annika
1722mån
Annandag påsk
Allan, Glenn
23tis
» Startklass Barbro/Annika 18.00-20.30
Georg, Göran
24ons
» Allmänlydnad grund 18.00-20.30
Vega
25tor
» Valpkurs 11.00-13.15
Markus
26fre
Teresia, Terese
27lör
» Tävling Rallylydnad dubbel nybörjar och mästare
Engelbrekt
28sön
» Friskvård med hund 10.00-12.15
Ture, Tyra
1829mån
» Allmänlydnad fortsättning 18.00-20.30
» Nosework nybörjare 18.30-20.45
» Rallylydnad forts/avancerad 18.30-21.00
Tyko
30tis
» Startklass Barbro/Annika 18.00-20.30
 Konungens födelsedag
Valborgsmässoafton
Mariana

Dagens datum

fredag
22
mars
Kennet, Kent

2019
Vecka 12