Styrelse

  2017  
 

ORDFÖRANDE

Maria Jagerwall
maria@sanni.se

 
 

VICE ORDFÖRANDE

Stefan Ahlfordt
stefan.ahlfordt@caverion.se

 
 

SEKRETERARE

Ann-Sofie Wåhlin
fia.wahlin@gmail.com

 
 

KASSÖR

Birgitta Gustavsson

birgittaoleif@telia.com



 

Ordinarie LEDAMOT

Berthold Franzén

franzen.statoil@telia.com

 

 

Ordinarie LEDAMOT

Marie Widén
marie.widen@norrkoping.se

 
 

Ordinarie LEDAMOT

Janne Doggsen
Doggsen@telia.com

 
 

1:a SUPPLEANT

Carol Örnborg
carol.ornborg@gmail.com

 
 

2:a SUPPLEANT

Annelie Druid

anneliedruid9@gmail.com

 
 

VALBEREDNING

Sammankallande:
Berra Hagvall

Bertil.hagvall@hotmail.com

Ledarmöter:
Lena Wall

caxi2008@icloud.com

Josefine Hermansson

j.hermansson87@gmail.com

 

 

 
 

 

 

Grupper och kommittéer

Skärmavbild 2017-05-24 kl. 11.40.15 

Funktion Namn Kontakt
Rasutvecklingsgruppen Katinka Ryttse

 bissy45@outlook.com

Mentalkommittén

Fredrik Eriksson

Torulf Claesson

fredrik160@hotmail.com

torulf.c@telia.com

Utställningskommittén Daniel Persson daniel.persson93@hotmail.com
Utbildningsgruppen Carol Örnborg

carol.ornborg@gmail.com

Tävlingsgruppen Marie Widén

marie.widen@norrkoping.se

Brukshundskommittén

Marie Widén

marie.widen@norrkoping.se

Lydnadskommittén

Susanne Johansen

Johanna Haag-Magnusson

johansen.s22@gmail.com

johannahm1979@hotmail.com

Rallylydnadskommittén

Maria Thiman

Bibban Lindh

maria.thiman@gmail.com

pottpott_1@hotmail.com

Agilitykommittén

Katinka Ryttse

bissy45@outlook.com

Draghundskommittén:

- Snö

- Barmark

 

Krister Wall

Pernilla Lindberg

 

kristerwall@gmail.com

pernilla_lindberg@telia.com

Tävlingssekreterare

Jörgen Hultberg

tavlingssekreterare@norrkopingsbrukshundklubb.se

Kontakt IPO

Bertil Hagvall

bertil.hagvall@hotmail.com

Kontakt Skydd

Thomas Bergqvist

t.bergqvist@swipnet.se

Tjänstehundgruppen    
Kontakt Försvarsmakt

Essy Sperlin

sperlinessy@gmail.com

Kontakt Räddning

Viveka Tjäder

v.tjader@spray.se
PR & Info Externa kontakter Maria Jagerwall

maria@sanni.se

Webbkommittén

Sara Eklöv

saraeklov@hotmail.com

Sponsorskommittén

Cecilia Bergwall

cecilia.bergwall@live.se

Hundens Dag Vakant  
NBK interna kontakter

Berthold Franzén

franzen.statoil@telia.com

Material & Förvaltningskommittén

Thomas Corino

vankom1@hotmail.com

Kökskommittén

Annelie Druid

anneliedruid9@gmail.com

Trivselkommittén Lena Wall caxi2008@icloud.com
Förtjänsteckenkommittén   Maria Jagerwall maria@sanni.se
Medlemsansvarig Sandra Jarlö  sandra_jarlo@hotmail.com
Nycklar Torulf Claesson  torulf.c@telia.com
Uthyrning Stefan Ahlfordt  stefan.ahlfordt@caverion.se