Styrelse

  2018  
 

ORDFÖRANDE

Maria Jagerwall
maria@sanni.se

 
 

VICE ORDFÖRANDE

Stefan Ahlfordt
stefan.ahlfordt@caverion.se

 
 

SEKRETERARE

Ann-Sofie Wåhlin
fia.wahlin@gmail.com

 
 

KASSÖR

Birgitta Gustavsson

birgittaoleif@telia.com



 

Ordinarie LEDAMOT

Berthold Franzén

franzen.statoil@telia.com

 

 

Ordinarie LEDAMOT

Marie Widén
marie.widen@norrkoping.se

 
 

Ordinarie LEDAMOT

Kenneth Eriksson

kenneth.eriksson3@kriminalvarden.se 

 
 

1:a SUPPLEANT

Jonas Gustafsson

 
 

2:a SUPPLEANT

Annelie Druid

anneliedruid9@gmail.com

 
 

VALBEREDNING

Sammankallande:
Barbro Axelsson

barbro@irishtullamores.se

Ledarmöter:
Emelie Carlsson

Josefine Hermansson

j.hermansson87@gmail.com

 

 

 
 

 

 

Grupper och kommittéer

 

Funktion Namn Kontakt
Rasutvecklingsgruppen Katinka Ryttse

 bissy45@outlook.com

Mentalkommittén

Vakant

 

 

Utställningskommittén Daniel Persson daniel.persson93@hotmail.com
Utbildningsgruppen Carol Örnborg

carol.ornborg@gmail.com

Tävlingsgruppen  

 

Brukshundskommittén

Marie Widén

marie.widen@norrkoping.se

Lydnadskommittén

Emelie Carlsson

 emeliecarlsson89@gmail.com 

Rallylydnadskommittén

Maria Thiman

Bibban Lindh

maria.thiman@gmail.com

pottpott_1@hotmail.com

Agilitykommittén

Katinka Ryttse

bissy45@outlook.com

Noseworkkommittén

Bibban Lindh

pottpott_1@hotmail.com

Draghundskommittén:

Pernilla Lindberg

pernilla_lindberg@telia.com

Tävlingssekreterare

Jörgen Hultberg

tavlingssekreterare@norrkopingsbrukshundklubb.se

Kontakt IPO

Bertil Hagvall

bertil.hagvall@hotmail.com

Kontakt Skydd

Thomas Bergqvist

t.bergqvist@swipnet.se

Tjänstehundgruppen    
Kontakt Försvarsmakt

Essy Sperlin

sperlinessy@gmail.com

Kontakt Räddning

Viveka Tjäder

tjaderv@gmail.com
PR & Info Externa kontakter Maria Jagerwall

maria@sanni.se

Webbkommittén

Sara Eklöv

saraeklov@hotmail.com

Sponsorskommittén

Vakant

 

Hundens Dag Vakant  
NBK interna kontakter

Berthold Franzén

franzen.statoil@telia.com

Material & Förvaltningskommittén

Thomas Corino

vankom1@hotmail.com

Kökskommittén

Annelie Druid

anneliedruid9@gmail.com

Trivselkommittén Lena Wall caxi2008@icloud.com
Förtjänsteckenkommittén   Maria Jagerwall maria@sanni.se
Medlemsansvarig Sandra Jarlö  sandra_jarlo@hotmail.com
Nycklar/koder Torulf Claesson  torulf.c@telia.com
Uthyrning Stefan Ahlfordt  stefan.ahlfordt@caverion.se