Kommande

 maj 2022 
171sön
» Rapportkurs 10.00-15.00 (skogen)
 Första maj
Valborg
182mån
» Appell lydnad kurs 18.00-20.15
» Rallylydnad avancerad/ mäsatre kurs 19.00-20.30
» Rallylydnad fortsättning 17.15-18.45
» SBK specialsök röd kong kurs 18.00-20.15
» Valpkurs 18.00-20.30
Filip, Filippa
3tis
» Agility fortsättning tisdagar 18.00-20.00
» Valpkurs 1 18.00-20.15
John, Jane
4ons
» Nosework fortsättning 18.00-20.15
» SBK specialsök - röd kong kurs 18.00-20.15
» Valpkurs 2 18.00-20.15
Monika, Mona
5tor
» SPECIALSÖK RÖD KONG fort. kurs 18.00-20.15
» Tävlingsträning appelplan 18.00
Gotthard, Erhard
6fre
Marit, Rita
7lör
» Lydnad, startklass kurs 10.00-12.15
Carina, Carita
8sön
» Tävling Rallylydnad (dubbeltävling)
Åke
199mån
» Agility fortsättning 18.30-20.30
» Nosework fortsättning 18.00-20.15
» SBK Specialsök mot prov kurs 18.00-20.15
» Vardagslydnad kurs 18.00-20.15
Reidar, Reidun
10tis
» SBK specialsök röd kong kurs 18.00-20.15
» Styrelsemöte 18.30
» Valpkurs 1 18.00-20.15
Esbjörn, Styrbjörn
11ons
» Nosework nybörjare kurs 18.00-20.15
Märta, Märit
12tor
» Agility fortsättning-avancerad 18.30-20.30
» Tävlingsträning appelplan 18.00
Charlotta, Lotta
13fre
Linnea, Linn
14lör
» Lydnad, startklass kurs 10.00-12.15
» Whippetrace tävling
Halvard, Halvar
15sön
» Rapportkurs 10.00-15.00 (skogen)
Sofia, Sonja
2016mån
» Appell lydnad kurs 18.00-20.15
» Rallylydnad avancerad/ mäsatre kurs 19.00-20.30
» Rallylydnad fortsättning 17.15-18.45
» SBK specialsök röd kong kurs 18.00-20.15
» Valpkurs 18.00-20.30
Ronald, Ronny
17tis
» Agility fortsättning tisdagar 18.00-20.00
Rebecka, Ruben
18ons
» SBK specialsök - röd kong kurs 18.00-20.15
» Valpkurs 2 18.00-20.15
Erik
19tor
» Medlemsmöte 18.00
Maj, Majken
20fre
Karolina, Carola
21lör
Konstantin, Conny
22sön
Hemming, Henning
2123mån
» Agility fortsättning 18.30-20.30
» SBK Specialsök mot prov kurs 18.00-20.15
» Valpkurs 18.00-20.30
Desideria, Desirée
24tis
» SBK specialsök röd kong kurs 18.00-20.15
Ivan, Vanja
25ons
» SBK specialsök - röd kong kurs 18.00-20.15
Urban
26tor
» Agility fortsättning-avancerad 18.30-20.30
Kristi himmelsfärds dag
Vilhelmina, Vilma
27fre
Beda, Blenda
28lör
» Lydnad, startklass kurs 10.00-12.15
» Tävling lydnad startklass + klass 1 (dubbeltävling)
Ingeborg, Borghild
29sön
Mors dag
Yvonne, Jeanette
2230mån
» Rallylydnad avancerad/ mäsatre kurs 19.00-20.30
» Rallylydnad fortsättning 17.15-18.45
» SBK specialsök röd kong kurs 18.00-20.15
Vera, Veronika
31tis
» Agility fortsättning tisdagar 18.00-20.00
» SBK specialsök röd kong kurs 18.00-20.15
Petronella, Pernilla

Dagens datum

lördag
28
maj
Lydnad, startklass kurs 10.00-12.15
Tävling lydnad startklass + klass 1 (dubbeltävling)
Ingeborg, Borghild

2022
Vecka 21