Kommande

 april 2022 
131fre
Harald, Hervor
2lör
» Tävling Akl (spår, sök, rph), Rph Lkl-Ekl
Gudmund, Ingemund
3sön
» Tävling Sök Lkl-Ekl
Ferdinand, Nanna
144mån
» Appell lydnad kurs 18.00-20.15
» Rallylydnad avancerad/ mäsatre kurs 19.00-20.30
» Rallylydnad fortsättning 17.15-18.45
» SBK specialsök fortsättningskurs 18.00
» Valpkurs 18.00-20.30
Marianne, Marlene
5tis
» SBK specialsök röd kong kurs 18.00-20.15
» Styrelsemöte 18.30
Irene, Irja
6ons
» SBK specialsök - röd kong kurs 18.00-20.15
» Valpkurs 2 18.00-20.15
Vilhelm, Helmi
7tor
» SPECIALSÖK RÖD KONG fort. kurs 18.00-20.15
Irma, Irmelin
8fre
Nadja, Tanja
9lör
» Lydnad, startklass kurs 10.00-12.15
Otto, Ottilia
10sön
Ingvar, Ingvor
1511mån
» Nosework fortsättning 18.00-20.15
» SBK Specialsök mot prov kurs 18.00-20.15
» Valpkurs 18.00-20.30
» Vardagslydnad kurs 18.00-20.15
Ulf, Ylva
12tis
» SBK specialsök röd kong kurs 18.00-20.15
» Valpkurs 1 18.00-20.15
Liv
13ons
» Nosework nybörjare kurs 18.00-20.15
» Valpkurs 2 18.00-20.15
Dymmelonsdagen
Artur, Douglas
14tor
Skärtorsdagen
Tiburtius
15fre
» Nosework träning 10.00-14.00
Långfredagen
Olivia, Oliver
16lör
Påskafton
Patrik, Patricia
17sön
 Påskdagen
Elias, Elis
1618mån
» Agility fortsättning 18.30-20.30
» Rallylydnad avancerad/ mäsatre kurs 19.00-20.30
» Rallylydnad fortsättning 17.15-18.45
Annandag påsk
Valdemar, Volmar
19tis
» Agility fortsättning tisdagar 18.00-20.00
» SBK specialsök röd kong kurs 18.00-20.15
Olaus, Ola
20ons
» Nosework fortsättning 18.00-20.15
» Valpkurs 2 18.00-20.15
Amalia, Amelie
21tor
» Agility fortsättning-avancerad 18.30-20.30
» SPECIALSÖK RÖD KONG fort. kurs 18.00-20.15
» Tävlingsträning appelplan 18.00
Anneli, Annika
22fre
» Plan A bokad för tävlingsträning lydnad 14.00-18.00
Allan, Glenn
23lör
» Lydnad, startklass kurs 10.00-12.15
» Tävling Ekl spår
» Valpkurs 11.00-14.30 (ej på klubben)
Georg, Göran
24sön
» Tävling Lkl-Hkl spår
Vega
1725mån
» Agility fortsättning 18.30-20.30
» Appell lydnad kurs 18.00-20.15
» Nosework fortsättning 18.00-20.15
» SBK Specialsök mot prov kurs 18.00-20.15
» Vardagslydnad kurs 18.00-20.15
Markus
26tis
» SBK specialsök röd kong kurs 18.00-20.15
» Valpkurs 1 18.00-20.15
Teresia, Terese
27ons
» Nosework nybörjare kurs 18.00-20.15
» SBK specialsök - röd kong kurs 18.00-20.15
Engelbrekt
28tor
» Agility fortsättning-avancerad 18.30-20.30
Ture, Tyra
29fre
Tyko
30lör
» Tävling Lydnad startklass + klass 1
» Vardagslydnad kurs 10.00-13.00
 Konungens födelsedag
Valborgsmässoafton
Mariana

Dagens datum

lördag
28
maj
Lydnad, startklass kurs 10.00-12.15
Tävling lydnad startklass + klass 1 (dubbeltävling)
Ingeborg, Borghild

2022
Vecka 21